dóza s víkem L

Výrobky jsou ručně točené na hrnčířském kruhu a glazované vrstvou živcové glazury. Díky výpalu na 1230°C-1250°C v redukční atmosféře je hlína ideálně slinutá a nepropustná. Tento specifický druh výpalu s živým plamenem a ruční zpracování zaručuje naprostou jedinečnost všech výrobků.

Stejně jako v přírodě ani tady nenajdete dva identické kusy.

Objem:  0,7-1l

Velikost: cca 13 x 13 cm

Materiál: kamenina

Glazura : živcová (probarvená)

Výpal : 1230°C-1250°C v redukční atmosféře

800 Kč
Skladem

Fotografie výrobku je pouze ilustrační - vzhledem k ruční práci a druhu výpalu se jednotlivé kousky od sebe barevně liší. Uvedený objem je vždy garantován. Barevné variace v rámci dané glazury jsou široké. Pokud chcete více barevně blízkých  kusů výrobků, uveďte to prosím do poznámky objednávky, budu se je snažit vybrat.

 

Šedá glazura: barva se dle výpalu a síly vrstvy glazury pohybuje mezi šedou a šedomodrou s více či méně výraznými hnědými výkvěty, za občasné převahy hnědých tónů na většině výrobku. Místy se mohou objevit okrovozlaté krystalky a sytě modrá zrcátka.

Modrá glazura: barva se dle výpalu a síly vrstvy glazury pohybuje mezi modrošedou a pastelově modrou s více či méně výraznými hnědými výkvěty za občasné převahy hnědých tónů  s lehkým modrým akcentem na většině výrobku. Místy se mohou objevit fialovozelené krystalky a sytě modrá zrcátka.

Bílá glazura: hedvábně matná bílá se dle výpalu a síly vrstvy glazury liší v počtu a velikosti prokreslených hnědých teček. Glazura je velmi příjemná na dotek.

 

Pro lepší představu rozptylu barevnosti nahlédněte do galerie výrobků.

Kód Kód: 63
Kategorie: e-shop
Zpět do obchodu