autor

IMG_2244a  

Jmenuju se Lukáš Moravec. Narodil jsem se v roce 1976 v Brně. Žiju v Dolních Kounicích a nedaleko ve svém ateliéru v Ivančicích tvořím keramiku a interiérové doplňky z betonu a dřeva.

Jsem absolventem průmyslové školy keramické v Bechyni a Ateliéru designu keramiky na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Práci s hrnčířským kruhem jsem si ale osvojil už v 90. letech v Keramické manufaktuře v Zábřehu na Moravě. Do roku 2020 jsem pracoval převážně pro jiné keramiky v Česku i v zahraničí a současně jsem se věnoval lektorování výtvarných kurzů zaměřených především na keramiku.

V mé tvorbě najdete silnou inspiraci přírodou, ale i jinými, především industriálními prvky. Jsem toho názoru, že ruční výroba keramiky je intuitivní, organická a mnohdy i nepředvídatelná. Mým cílem není tvořit identické kusy, ale individuální a jedinečné nádoby, které v sobě nesou silné emoce. Velkým dílem k tomu přispívá výpal v peci s redukční atmosférou, kde finální vzhled ovlivňuje nejen umístění výrobku v peci a jeho pozice vůči těm okolním, ale i počasí a moje momentální nálada. To vše má vliv na cestu, kterou se vydá plamen od hořáků až ke komínku. Většinou pracuji se světlou kameninou nebo s porcelánem, které polévám živcovými glazurami.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení